İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ağız ve Diş Sağlığını Koruma Önerileri

Bir çoğumuz dişleri sağlıklı ve çürüksüz olduğu dönemlerde dişlerini önemsemiyor ve yeri geliyor günlerce dişler fırçalanmıyor. Günümüzde ise bu hassasiyet insanlara fark ettirilmiş durumda eskisi gibi kişisel bakımları önemsememezlik yapmıyoruz lakin diş için aynı şeyi söylemek mümkün değil.

Bir giyim, makyaj yada parfüm kadar önemsemiyoruz dişimizi düzgün bir şekilde fırçalamıyoruz belkide 10 saniye ya sürüyor yada sürmüyor taaki ne zaman ağız kokusu başladı ve dişler çürüme ile karşı karşıya kaldı o zaman diş sağlığını önemsemeye başlıyor ve doktor yolunu tutuyoruz.

Eğerki erken yaşlarda diş fırçalama alışkanlığı edinirsek veya çocuklara edindirebilirsek o kadar sağlıklı bir ağız ve dişlere sahip olabiliriz.

Diş fırçalamak alışkanlıktır dolayısı ile günde en az 1 kere ve 5 dakika diş fırçalamak bile hiç fırçalamamaktan iyidir bu alışkanlığı ise ya yatarken yada sabah kalktığımızda edinmemiz yararımıza olacaktır.

Şimdi ise yapılması gereken önerilere gelirsek günde 3 kere her fırçalamada ise en az 5 dakika ayırmamız gereklidir dişin dış bölümüne özen gösterdiğimiz kadar iç ve arka bölümlerinede önem göstermemiz gerekli çünkü genelde çürüyen dişler arka bölümde kalan dişler olmaktadır.

Ağız çalkalama suyu kullanabilirsiniz ancak bu demek değildir bu uygulama yaptığınızda dişlerinizi fırçalamayı pas geçeceksiniz.

Bu işlemi yaparken önce dişler fırçalanır ve sonra ağız çalkalama suyu kullanılır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir