İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ankara’da Kürtaj Yaptırmanın Ücreti Ne Kadar ?

Ankara’da Kürtaj Yaptırmanın Ücreti Ne Kadar?

Partnerler her ne kadar korunma yöntemlerinden faydalansa da zaman zaman istenmeyen sonuçlar neticesinde hamilelik gelişebilmektedir. Bu da iki partner arasında her zaman strese ve gerginliğe yol açabilir. Ancak tıbbi yöntemlerin gelişmesi ile birlikte doğum kontrol yöntemleri dışında istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması mümkün hale gelebilmiştir. Her şehirde hem devlet hem de özel merkezlerde kürtaj uygulanabilmekte ve istenmeyen gebelikler sonlandırılabilmektedir.

Kürtaj Nedir, Nasıl Yapılır?

Kürtaj, gebeliğin devam etmesinin bebek ve anneye risk yaratması gibi durumlarda ya da tamamen isteğe bağlı olarak gebeliğin sonlandırılmasıdır. Türkiye’de isteğe bağlı kürtaj, aile planlaması kanunu ile anayasal güvence altına alınmıştır. Bu sayede her kadın devam ettirmek istemediği bir gebeliği sonlandırma hakkına sahiptir. 10 haftadan kısa süreli hamilelikler bu güvence ile sonlandırılabilmektedir. Ancak, kürtaj bir doğum kontrol yöntemi değildir. Esas olarak partnerleringebelik gerçekleşmeden önce etkin bir şekilde doğum kontrol yöntemlerini kullanabilmeleri gerekmektedir. Ne yazık ki en modern yöntemler bile düşük de olsa başarısızlık ihtimalini bünyesinde barındırmaktadır.

Kürtaj yöntemleri, vakumlu ve ilaçlı olarak kabaca sınıflandırılabilir. Ankara kürtaj fiyatlarıda bu yöntemlere göre değişiklik göstermektedir. İlaçla kürtaj, zaman isteyen bir yöntemdir. Bu yüzden de genellikle tercih edilmez. Ayrıca ilaç uygulandıktan sonra gebelik sonlanır ancak anne rahminde gebeliğe ait parçalar kalabilir ve bu yüzden de hekim, vakumlu kürtaj uygulanmak zorunda kalabilir. Vakumlu kürtajda ise işlem tek seansta biter. Eğer gebelik 12 haftadan daha kısa süreli ise kürtaj için ideal yöntem vakum, 12 haftadan daha uzun ise ilaçtır. Ancak son kararı bir kadın doğum uzmanının vermesi gerekmektedir.

Kürtaj Riskleri Nelerdir?

Kürtaj bir hayli düşük riskte gerçekleşen bir tıbbi işlemdir. Ankara kürtaj fiyatlarıkonusunda araştırma yapan ve kararını veren partnerler kürtaj seçeneğini tercih etmektedir. Ancak kürtaj ağrılı bir işlemdir. Pek çok merkez bu ağrıyı azaltmak ve sıfıra indirmek için anestezi altında kürtaj yapma imkanı sunmaktadır. Lokal anestezi ile yapılan işlemlerde ağrı hissetme ihtimali daha yüksektir. Ancak kısa süreli genel anestezi ile bir kadının ağrı hissetmesi mümkün değildir. Genel anestezi sonrası hasta kısa sürede uyandırılabilir ve 10-15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde gündelik aktivitelerine dönebilir. Ancak genel anestezi öncesi belirli bir süre hastanın hiçbir şey yiyip içmemesi çok daha güvenli bir işlemin gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Kürtaj Ücretleri Ne Kadar?

Ankara kürtaj fiyatları, Ankara’da yaşayan ve kürtaj yaptırmak isteyen kadınlar tarafından merak konusudur. Devlet merkezlerinde bu işlem ücretsiz bir şekilde sunulabilmektedir. Ancak pek çok partner özel merkezleri tercih etmektedir. Özel merkezlerde ankara kürtaj fiyatları ise değişiklik göstermektedir. Bu noktada önemli olan kürtajın güvenilir, tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmesidir. Bütün bunlar olduğunda kürtaj, riski son derece düşük ve güvenilir bir tıbbi operasyondan ibarettir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir