İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Anne Sütünün Bebeğe Faydaları

Anne Sütünün Bebeğe Faydaları

Anne sütü bebek için en sağlıklı ve yararlı besindir ve bebeğe özel üretilen bir süttür. Her bebek için kendi annesinin sütü ona özeldir ve tamamen bebeğin istekleri doğrultusunda içeriği değişen süttür. Anne sütünün ilk 6 ay boyunca bebeğe verilmesi kemik gelişimi açısından oldukça önemlidir.

Emzirilen bebek aç ise ya da çok hızlı emiyorsa beyne giden uyarı sütü ona göre ayarlar. Anne sütünün içinde oldukça fazla şeker vardır. Bu şeker bebeğin sakinleşmesini sağlamaktadır. Bebek doymaya başladığında sakinleşir ve anne sütünün içeriği tekrar değişir ve bu sefer daha zengin hale gelir. Bu da bebeğin tok kalmasını sağlar.

Anne sütü sterildir ve bu da bebeğe çok büyük fayda sağlamaktadır. Ayrıca anne sütü bebeğe uygun sıcaklıktadır. Anne sütü içen bebeğin mide ve bağırsak sistemi gelişir ve dış ortama uyumu sağlanır. Gaz problemi de aza indirgenir.

6 ay boyunca anne sütü bebeklerde oldukça besleyici bir rol üstlenir. İlk 6 ay emzirilen bebek anne sütünden büyümesine yetecek şekilde besin almış olur. Anne sütü ile eş tutulabilecek herhangi bir besin yoktur. Ayrıca anne sütünün içinde vitaminler, mineraller, sindirim enzimleri ve hormonlar bulunmaktadır. Anne sütünde bulunan antikorlar ise bebeğin hastalıklara karşı dirençli olmasını sağlar. Anne sütü oldukça yumuşak ve tatlıdır ve yeni doğmuş bebeğin bağışıklık sistemini koruması için oldukça önemlidir.

Kaynak: https://beautyperry.com/genel/saglikli-bebek-buyutmenin-sirlari

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir