İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Aşırı sıcaklar ve yüksek nem kalp krizi riskini tetikler

Aşırı sıcaklar ve yüksek nem kalp krizi riskini tetikler

Genelde kalp rahatsızlığı olan kişiler ya çok sıcaklarda yada çok soğuklarda rahatsızlığı sebebi ile doktorlara başvururlar aşırı sıcak ve aşırı soğuk kalp krizi riskini arttırır ve kalp ritim bozukluğu olanları ise rahatsız etmektedir.

Sıcak havalarda dikkat etmeniz gereken en önemli şey sıvı tüketimidir. Özellikle “SU” içmeniz faydanıza olacaktır çünkü diğer içecekler hiç bir zaman “su”ya alternatif olmamışlardır.

Ayranı çok seven birisi litre litre ayran içmesin yada çay severler nede olsa su var diyip su ihtiyacınızı oradan karşılamayın.

Sıcak havalarda siyah giyinerek dışarı çıkmayın güneşi üzerininize çekmeyin sağlığınızı önemseyin.

Soğuk havalarda ise içinizi ısıtacak şeyler içmelisiniz eğerki dokunmuyorsa pekmez, bal gibi şeylerle içinizi sıcak tutun ayrıca iç giyiminizi dışarıya çıkarken kalınlaştırın “içlik” adı verilen giysiler giyin ayağınızı üşütmeyecek şekilde “mes” giyebilirsiniz ayakkabınızı büyük almanız gerekli.

Kalp krizi önemli bir hastalık ve bu hastalığın yaş ile hiç bir alakası yok çoğu kişi yaşlıydı kalp krizi geçirdi ve yaşamını yitirdi olarak bakabiliyor ancak genç yaşta kalp krizi sebebi ile hayata veda edebiliyor dolayısı ile kendinizi önemseyin.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir