İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama 

Türkiye’ de yaşayan bireylerin yaklaşık olarak % 80 ‘ lik kısmı bölgesel yağlanmalar dolayısıyla oluşmuş olan kilolarından şikâyetçidir. Göbek, basen, bel gibi bölgelerde oluşan yağlanmalar için bölgesel zayıflama en uygun yöntemdir. Çünkü göbeği olan bir kişiyseniz gündelik egzersiz ve diyetle bölgesel değil tüm vücudunuzdan kilo kaybınız olmaktadır. 

Bölgesel Yağlanma ve Bölgesel Zayıflama  

Vücudunuz almış olduğunuz kaloriyi belirli alanlarda daha çok biriktirir ve bu durum gündelik yaşamınızda; “ Benim yediklerim direk göbek oluyor.” gibi cümlelerle karşılaşmamıza neden oluyor. Yediklerinizle almış olduğunuz kalorilerin belirli bölgelere gitmesine sizlerde bölgesel hareketlerle vücudunuza cevap verebilirsiniz. Bölgesel zayıflamayı doğru hareketlerle yapıp, uygun diyet programlarıyla desteklerseniz mükemmel sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Bölgesel yağlanma sorunu birçok kişi tarafından sağlık sıkıntısına yol açmaktadır. Her bireyin boy – kilo endeksi doğrultusunda çıkan sonuç bireylerin kilo fazlalıklarını ortaya çıkarmaktadır. Çıkan kilo fazlalıklarını gündelik yapılan egzersiz ve standart bir diyet ile vücuttan orantılı bir şekilde atamazsınız. Vücudunuzun belirli bölgelerinde yağlanma oranı fazla iken bazı bölgelerinde o bölgeye nazaran azdır. Bu durum da yapılan gündelik egzersiz ve standart bir düzeyde oluşturulmuş diyet ile vücut tipinize göre değil eşit oranlı bir şekilde kilo vermiş olursunuz. Ancak, bölgesel yağlanma sorununuzu bu şekilde vermek yerine vücut tipinize uygun olan diyet programı ve belirli egzersizleri düzenli olarak uygularsanız bölgesel zayıflamanız mümkündür.

Vücut olarak kalori yakımı ile yağlar parçalanmakta ve parçalanan yağlar vücut dışına atılmaktadır. Öncelikle yakılan kalori ile alınan kalori arasında fark oluşmalıdır. Yakılan kalori alınan kaloriden daha fazla olunca vücut yağları parçalar ve zayıflamanıza yardımcı olur. Parçalanan yağları su kullanımıyla vücut dışına atabilirsiniz. Ki su kullanımı zaten vücudunuzun hem kalori yakımı ile hem de sağlık açısından vücudunuza fayda sağlamaktadır. Vücut yağ oranınızın fazla olduğu bölgeden yağ parçalayıp vücut dışına atarken, yapılan egzersiz ve diyet desteği ile bölgesel zayıflamanız mümkündür.

Bölgesel zayıflama yöntemleri birkaç farklı yöntem olmakla birlikte, aslında sadece kişiye bağlı olarak yapılabilmektedir. İradeniz varsa ve başladığınız işi mükemmel sonuçlandırmak isterseniz bunu başarmanız mümkün. Cerrahi yöntemlerle ve cerrahi olmayan yöntemler ile bölgesel zayıflayabilirsiniz. Bu yöntemleri bölgesel zayıflama merkezlerine giderek uygun yöntemleri kullanarak da yaptırabilirsiniz. Unutmayın vücudunuzu tanıyarak doğru yöntemler ile ve ekstra ufak tefek destekleriniz ile yani, diyet, egzersiz, yeterli miktarda su kullanımı gibi takviyeleriniz ile bölgesel zayıflarken vücudunuzun fazlalıklarını da atabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir