İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kalp Krizini Önceden Haber Veren 7 Belirti!

Günümüzün korkulu rüyası diyebiliriz kalp krizi için bazı ataklar insan ömründe ilk defa karşılaşılabiliyor dolayısı ile hasta daha önceden kalp krizi geçirip geçirmediğini fark edemeyebiliyor bu gibi durumlarda cep telefonunuzu sürekli olarak yanınızda bulundurmanız eğerki yanınızda kimse yoksa faydalı olacaktır. Şimdi sizlere kendinizi dinlemeniz kontrol etmeniz gereken 7 madde listeleyeceğiz eğerki sürekli bu rahatsızlıklardan şikayet ediyorsanız bir doktora görünmenizde fayda vardır çünkü insan ömründe fark etmese bile kalp krizi geçirmektedir şiddetli olmadığı için fark edilmemekte günlük yaşamı etkilememektedir ancak bu ataklara gerçek bir atak demek mümkün değil öncü olabilir.

Göğüs Ağrısı

Kalp krizi belirtileri arasında en yaygın olanı göğüs ağrısıdır sürekli olarak göğüs ağrısı varsa kesinlikle doktora gidin.

Baş Dönmesi

Bilinç kaybı yada baş dönmesi kalp krizi belirtilerinde ritim bozulduğunda meydana gelmektedir.

Güçsüzlük

Kendinizi halsiz ve en hafif şeyleri bile kaldırmakta zorluk çekiyorsanız güç kaybınız kalpteki ritim bozukluğundan kaynaklanıyor olabilir.

Nefes Darlığı

Genelde astım hastaları sıklıkla nefes darlığı yaşadığı için kalp krizi ataklarında nefes darlığını fark etmeyebiliyor.

Öksürük

Öksürük durumunda kanlı gelmesi şüpheleri kalp krizine çevirebilmektedir sağlıklı bir insan kanlı olarak sık öksürük yaşamayabilir.

Huzursuzluk

Sürekli olarak kendinizi sağlıksız hissetme ve ölüm korkusu ile endişelenme durumunda doktora gidip bir tahlil yaptırmanız gerekli.

Mide Bulantısı

İştahsızlık ve mide bulantısı kalp krizide en düşük rastlanıldığı söylenen etkilerindendir

Yukarıdaki her koşulda kendi kendinize çözümler üretmeye çalışmayın kesinlikle doktora başvurun.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir