İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Küçük Dil Şişkinliği İçin İyi Gelen Şeyler

Genelde soğuk algınlığı ile meydana gelen küçük dil şişkinliği sebebi ile yutma sıkıntısı yaşayan insanlar doktora gitmek yerine internet üzerinde araştırmalar yapar bizde sizler için bu araştırmaları bir arada olması için derleme yaptık şimdiden acil şifalar diyor ve her koşulda önce doktora görünmenizi tavsiye ediyoruz.

Madde 1

Gerekliler: Kına, Zeytin yağı .

Hazırlama ve Uygulama: 1 Kahve fincanı saf zeytinyağına; 3 kahve kaşığı kına kon İyice karıştırıldıktan sonra 1 Tatlı kaşığı kadar alınıp, küçük dilin etrafına sürülür.

Madde2

Gerekliler: Böğürtlen filizi, Sinirli yaprak, Sumak, Gül, Dut şurubu, Su.

Hazırlama ve Uygulama: 8 bardak suya; 4 tane böğürtlen filizi, 4 tane ufalanmış sinirli yaprak, 1 tatlı kaşığı sumak ve 3 tutam gül konur. 10 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. Suyuna; ı çay bardağı dut şurubu konur. İyi karıştırıldıktan sonra gargara yapılır.

* Aynı işlem, her gün tekrarlanır.

Madde3

Gerekliler: Su, kuru incir, nane, dereotu

Hazırlama ve Uygulama: 4 bardak suya; 3 tane kuru incir, 1 tatlı kaşığı Nane ve 1 tam dereotu konur. Kaynatıldıktan sonra süzülür. Suyuna, 1 çay bardak dolusu süzme bal konur.

* İyice karıştırıldıktan sonra gargara yapılır.

Yukarıda yazdığımız maddelerin hiç biri doktor tavsiyesi değildir dolayısı ile bu tür hastalıkların alternatif yöntemleri olduğu gibi ilk başvurmanız gereken yer ise KBB doktorlarıdır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir