İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

PRP Tedavisi Nedir?

PRP Tedavisi Nedir?

PlateletRich Plazma anlamına gelen PRP Tedavisi, trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma anlamına gelir. Kişinin kendi kanı kullanılarak iyileştirme ve gençleştirme yapan bu mucize yöntem hakkında aklınızda olabilecek soruları sizler için derledik.

Daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız bir dermatologdan randevu alarak cilt sorunlarınız için uygun tedavi yöntemlerini öğrenebilir ya da PRP Uygulaması hakkında detaylı bilgi veren bu yazıyı okuyarak araştırmanıza devam edebilirsiniz.

PRP Tedavisi Nedir?

Faydalarına, zararlarına ve tedavi sürecine geçmeden önce PRP’nin ne olduğunu açıklamakla başlayalım. Yazının başında da dediğimiz gibi PRP Trombotitten Zengin Plazma anlamına gelmektedir ve kişinin kendi kanı kullanılarak, pıhtı hücreleri ve büyüme faktörleri açısından en zengin kısmı alınır ve bu plazma ciltte sorunlu bölgelere minik iğneler yardımıyla enjekte edilir.

PRP Tedavisinin Amacı Nedir?

Tedavide amaç seçilen bölgelere yoğunlaştırılmış özel hücreleri enjekte ederek kandaki temizlenmenin ve cilt onarımının daha güçlü ve çabuk olmasını sağlamaktır.

Hangi Bölgeler İçin Uygundur?

PRP tedavisininyüz, boyun, saçlı deri, bıyık ve sakal bölgesinde kullanımı uygundur.

 PRP Tedavisi Hangi Sorunlar İçin Uygundur?

Tedavi, cilt yenilemesi gerektiren sarkma, kırışıklık, yara veya akne izi gibi herhangi bir sorunda kullanılabilir, aynı zamanda saç tedavilerinde de kullanılmaktadır.

Etkisi Ne Zaman Görünmeye Başlar?

Cildin kendini yenilemesine dayalı olan tedavide hemen bir sonuç beklenmemelidir. İkinci ya da üçüncü uygulamadan sonra fark görülmeye başlanır ve ciltte sıkılaşma, gençleşme, aydınlanma süreci başlar.

Uygulamanın Yan Etkisi veya Zararları Var Mıdır?

Uzman bir doktor tarafından uygulandığı taktirde uygulamanın herhangi bir yan etkisi yoktur. Kişinin kendi kanı kullanıldığı için alerji ihtimali olmayan uygulamada sadece birkaç gün devam eden ağrı ve şişkinlik olabilir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir