İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ramazan Ayında Ağız Kokusu Nasıl Önlenir

Ramazan ayında inanan insanların büyük çoğunluğu sağlık sorunları yoksa oruç tutmakta. Çalışan kişilerin büyük bölümü işi gereği yüzyüze görüşmeler yapmak zorunda kalıyor.

Karşımızdaki insanlarıda rahatsız etmemek öz güven eksikliği yaşamamak ve etkili bir şekilde iletişime geçebilmek için ramazanda ağız kokusu nasıl önlenir bundan bahsedelim.

En önemlisi sahur’da yatmadan önce dişlerinizi fırçalamanız gerekmektedir yattıktan sonra ise uyandığınızda ağızınızı güzel bir şekilde çalkalamanız gereklidir ki ağız kuruluğu ile birlikte fark edemediğiniz çürük dişlerinizin yarattığı korkular karşınızdaki insanları rahatsız etmesin.

 

Sosyal yaşam için ağız kokusu durumu çok önemli karşınızdaki insanda eğerki oruç tutuyorsa hem o hemde siz rahatsız olacaksınız bu kokudan çünkü hem konuşmanız istemsizce etkilenecek ve özgüven konusunda sıkıntılar yaşayacak ve iş bağlantısı kuramayacaksınız ancak dişlerinizi gece fırçalar ve sabahta su yutmadan çalkalarsanız bu sizin için iyi bir güne başlangıç olacaktır.

Yemeklerinizde tarçın kullanabilir diş ipi’ni ihmal etmezsenizde çözüm yolu tamamlanmış olacaktır.

 

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir