İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sağlığımız için dokuz farklı diyet çeşiti ( 9 Farklı Diyet Önerisi )

“Gıdalarım benim tedaviim ve ilacım yemeğim.” Diyor Hipokrat’ın tıp babası. Sıklıkla, bir kişi DIETA kelimesinden korkar. Ve bu, vücudun durumuyla tutarlı, tamamen özel bir diyettir. Onun yanlış yorumlanması genellikle daha da kötüleştirir. Bu makale, hastalık veya vücut eksikliğine bağlı olarak farklı diyetleri sistemleştirmeye çalışmaktadır.

1. Kurutulmuş meyvelerin diyetinde hipertonik hastalık, kalp yetmezliği, böbrek iltihabı, karaciğer ve safra hastalıklarında kullanılır.

2. Potasyum diyeti yüksek kan ve kalp yetmezliği için kullanılır.

3. Patatesle diyet , böbrek iltihabı, hipertonik hastalık ve kalp yetmezliğine dahildir.

4. Magnezyum diyeti yüksek tansiyonda verilir; daha az arterioskleroz, safra kesesi iltihabı (kolesistit), safrada taş oluşumu; kabızlık, özellikle obezite ile birlikte.

5. Süt (kefir) diyeti obezite, arterioskleroz, hipertonik hastalıklar diyabet obezite diyabet, kalp yetmezliği, böbrek iltihabı (nefrit), karaciğer ve safra hastalıkları, gut, böbrek taşları kullanılır.

6. Salatalık diyet obezite, yüksek kan ve diyabet, böbrek, karaciğer ve safra hastalıkları, böbrek taşı iltihabı yardımcı olur.

7. Meyve suyu diyeti obezite, arterioskleroz, hipertonik hastalıklar ve diabetes mellitus için kullanılır; böbrek, karaciğer ve safra hastalıkları; gut, böbrek taşı.

8. Peynir diyeti (ev yapımı peynir) , obezite, diyabet, ateroskleroz ve yüksek tansiyon, kalp yetmezliği, karaciğer ve safra hastalıkları için kullanılır.

9. Elma diyeti obezite, hipertonik hastalık, kalp ya da böbrek yetmezliği, akut böbrek iltihabı, karaciğer ve safra hastalıkları için kullanılır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir